Menu

Žádaná brněnská lokalita

Líšeň jako lokalita pro život je naprosto unikátní. Dokonale totiž spojuje život ve městě, odkud máte všechno, co potřebujete na dosah ruky. Současně ale nabízí i život v klidu a přírodě. V centru města Brna jste cobydup, ať už autem či městskou dopravou. Pro ty nejmenší je tu spousty hřišť a dospělí zase ocení nedalekou cyklostezku, spousty obchodů, restaurací i školy a školky pro jejich ratolesti. Co se v Líšni dá podniknout, když nemusíte do práce a můžete se věnovat jen tomu, čemu si přejete? Nechejte se provést ideálním dnem v Líšni. 

Ranní káva a procházka

Vydejte se pro ranní kávu a něco dobrého na zub do některé z místních kaváren.  Jednou z nich je třeba Kafe Mlýnek, odkud se už z dálky line vůně výběrové kávy.  Moderní kavárnu ocení maminky s dětmi, díky dětskému koutku a také ti co si dají rádi něco dobrého na zub, protože tu mají vždy výborné domácí zákusky.  Posedět si můžete uvnitř, na zahrádce nebo si vzít kafe s sebou a pokračovat dále v procházce po Líšni. 

Výlet po okolí

Vezměte kolo, nebo vyrazte po svých na nedaleký výlet do Mariánského údolí. Tamní příroda a rozmanitost tohoto místa vás uchvátí. Pro cyklisty nabízí pohodovou jízdu a pro ty odvážnější je tu dokonce i náročnější trail. Lesní stezky lákají běžce,  okolní zříceniny jsou ideální pro turistický výšlap a vodní nádrže v létě poslouží k schlazení těla po dlouhé procházce, běhu či jízdě na kole. Ty nejmenší nadchne areál Eldorádo, kde je pro ně nachystáno spoustu zábavy a dokonce i malá ZOO.

Moravský kras

Za necelou půhodinku autem či hodinu a půl na kole se dostante do chráněné krajinné oblasti Moravský Kras, která je jednou z nejvýznamějších ve střední Evropě. Najdete zde přes 1100 jeskyní, z nichž je spousty přístupné veřejnosti. Jednou z nich je například Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha či Kateřinská jeskyně, nebo jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou.

Večerní grilování

Obrovskou výhodou Líšně je počet obchodů a supermarketů, které jsou strategicky umístěné.  Není proto potřeba pro nákup jezdit daleko. Co si takto nakoupit čerstvé potraviny, pozvat vaše nejbližší přátelé nebo sousedy a udělat si večerní grilování na vaší terase? 

A co dál?

Obchody a supermarkety

Školy a školky

Sportovní vyžití

Bezpečná lokalita

Parky a hřiště

Dostupnost

Lokalita Mapa